Optimizavimas mobiliosioms paieškoms

Konfigūruokite mobiliąją svetainės versiją taip, kad ji būtų tinkamai indeksuojama.

Kai mobilieji telefonai vis labiau užvaldo pasaulį – didėja ir mobiliųjų Google paieškų skaičiai. Tačiau svetainės, norinčios dominuoti mobiliosiose paieškose, turi turėti versijas, pritaikytas būtent mobiliesiems telefonams – skiriasi formatas, valdymo būdai.

Štai keletas patarimų, padėsiančių išvengti svetainės indeksavimo problemų mobiliosiose paieškose:

  1. Patikrinkite, ar Google indeksuoja mobiliąją Jūsų svetainės versiją. Tai padaryti galite į Google paieškos laukelį įvedę: site:www.svetainesadresas.lt (po žodžio „site“ padėkite dvitaškį ir įveskite savo svetainės URL adresą). Jei svetainė neindekusojama – priežastis gali būti tokia, kad Jūsų svetainė neleidžia „User-agent“ (įskaitant „Googlebot-Mobile“) prieiti prie jos. Su laiku šie pavadinimai gali keistis, dėl to pasiskaityti apie Googleblot atpažinimą galite čia.

  1. Patikrinkite, ar Google atpažįsta Jūsų svetainės mobiliosios versijos URL adresus. Kai tik išsiaiškinate, kad „Googlebot-Mobile“ atranda Jūsų svetainę – svarbu patikrinti ir tai, ar kiekvienas svetainės URL adresas yra matomas per mobiliuosius prietaisus, nes gali būti, kad ne visi svetainės puslapiai yra prieinami. Tam gali būti daugybė priežasčių, pavyzdžiui – „DTD (Doc Type Definition)“ deklaracija. Patikrinkite, ar Jūsų mobiliosios svetainės URL adresų DTD deklaracija yra tinkamo formato (pvz. tinka XHTML Mobile arba Compact HTML formatai). Jei deklaracijos formatas tinkamas – jie gali būti indeksuojami mobiliosiose paieškose. Daugiau informacijos apie tai rasite čia.