Elektroninės parduotuvės nuoma VS elektroninės parduotuvės kūrimas (2 dalis)

  • Talpinimo kaina. Kaip jau minėjau po talpinimo kaina slepiama elektroninės parduotuvės nuomos kaina. Bet tai jokiu būdu nereiškia, kad sukurtos (ne išnuomotos) elektroninės parduotuvės nereikės niekur talpinti. Kiek žinau, talpinimo kaina nuomos atveju paprasatai būna apie du kartus brangesnė negu talpinti sukurtą. Bet čia paliekam vietą jos didenybei matematikai – du skaičiukai:
    •  Nuomojamos internetinės parduotuvės serverio kaina metams.
    • sukurtos parduotuvės serverio kaina metams.
  • Atnaujinimai. Susikūrėte elektroninę parduotuvę pagal poreikius pomėgius ir tt. Ir jos užteks visam gyvenimui. Aišku kad ne. Kas galės atnaujinti (būtų gerai, kad parduotuvė būtų sukurta atvirojo kodo sistemoje – joomla!, wordpress ir tt.)? Kiek gali kainuoti atnaujinimai? Padoraus nuomotojo atnaujinimai kainuoti neturėtų. Smulkūs gali būti diegiami pagal pareikalavimą, o stambūs sisteminiai – pagal nuomotojo pajėgumus ir pastangas išsilaikyti rinkoje. Taigi kalbant apie atnaujinimus – pliusą dėčiau nuomojamai elektroninei parduotuves.
  • Priklausomybė. Čia jau turėtų būti akivaizdus kuriamos elektroninės parduotuvės pranašumas: susikūrėm ir darom ką norim. Didžiąja dalimi taip ir yra: nuomotojas gali kilstelėti kainą, o pardavėjas nieko daugiau, išskyrus sąskaitą su priėmimo perdavimo aktu ir nepateiks. Tik gali būti vienas bet. Kaip jau ir minėjau – atnaujinimai. Prireikus patobulinimų (o jų augančiam verslui prireiks be jokių abejonių), teks kreiptis į paslaugos tiekėją. O kurių programavimas kainuoja daugiau – kūrėjų ar nuomotojų – čia jau kitas klausimas. Spėčiau, kad kūrėjų (daugiau individualių sistemų bei sprendimų, reikalinga didesnė kvalifikacija ir kūrybiškumas), bet Jūs geriau susirašykite juodu ant balto: nuomojamo shopo valanda tiek, gaminto tiek.
  • Sistemos lankstumas. Jei ateityje norėsiu to ir to, ar tai bus galima įvykdyti. Kokios to sąlygos (kaina) ir tt. Nuomota sistema yra viskas visiems, kurta – individuali. Klasikinės papildomos funkcijos lengviau diegiamos šabloninėje „viskas visiems“ parduotuvėje, o individualūs sprendimai – individualiai kurtoje svetainėje (tik prieš užsakinėdami detaliai su kūrėju tai aptarkite).
  • Patarimai ir pagalba. Šio klausimo lazda turi du galus. Be abejo specialistas kuris gamins Jūsų svetainę, skirs daugiau laiko konsultacijoms ir patarimams (vis dėlto kiti pinigai), todėl rekomenduoju drąsiai ir begėdiškai tuo naudotis.
  • O koks antras galas? – Priėmimo perdavimo akto surašymas. Nebeplaukia pinigai – nebebyra patarimai. Aišku, normalus paslaugos tiekėjas neatsisakys pakonsultuoti, tačiau paklaustas N-tąjį kartą apie tą patį (o taip gali būti), gali ir nusimuilinti. El. parduotuvės nuomotojas tuo tarpu į klausimus atsakys. Nepažadu, kad greitai bet atsakys. Be to nemaža dalis klausimų ir atsakymų jau turėtų būti sistematizuoti ir atsakyti, todėl ir šansai gauti greitą atsakymą (jeigu tiekėjas jau senokai rinkoje ir turi nemaža bazę klientų) yra didesni.

Didžiausias patarimas norint nuomotis ar kurti elektroninę parduotuvę – nebijoti pasiklausinėti specialistų. Juk gyvename informacijos amžiuje. Sėkmės.