Elektroninės parduotuvės nuoma VS elektroninės parduotuvės kūrimas (1 dalis)

Pirkti ar nuomuotis, nuomuotis ar pirkti – visi atsakymai šioje straipsniukų serijoje.

Verslo pradžiai arba plėtimuisi į internetą, neretai tinkamu variantu būta ne elektroninės (internetinės) parduotuvės kūrimas, o nuoma.

Nuomos privalumai – labiau subalansuotos ir mažesnės išlaidos trumpesniuoju laikotarpiu.

Mano patarimas būtų toks – norite pabandyti – nuomokitės ir sutaupytus pinigus investuokite į internetinį marketingą, o jei žinote, kad internete slepiasi jūsų verslo augimo prielaida – svarstykite įsigijimo galimybę.

Be abejo visur galioja matematika. Pasiskaičiuokite vienerių – dviejų metų parduotuvės sukūrimo išlaikymo bei nuomos kaštus ir sulyginkite.
Kokios išlaidos beveik nesikeičia?

Dizainas – bet kuriuo atveju reikalingas ir kainuoja panašiai. Nuomojamos parduotuvės atveju – galima išsiversti su šalblonu, bet lygiai taip pat galima išsisukti ir perkant internetinę parduotuvę. Apie dizaino privalumas rašiau anksčiau.

Prekių krepšelio funkcijos. Jeigu nuomojama parduotuvė turi pakankamai išplėtotą TVS (turinio valdymo sistemą) – sukurti iš naujo tokį patį funkcionalumą kainuos išties nemažai. Išimtis kai elektroninės parduotuvės kūrimas pranašesnis už nuomą – individualios funkcijos (kai norimas sprendimas yra unikalus). Kas tikrai turėtų būti, tai nuolaidų galimybės, patrauklus nuotraukų išdėstymas, prekės aprašymo ir kainos laukai. Tikriausiai ir valiutos konvertavimas.

Saugumas. Ši dalis labai priklauso nuo kūrimo ar nuomos paslaugos tiekėjo. Kadangi nuoma neretai suplakama su serverio nuoma – tikėtina, kad paslaugos tiekėjas yra atsakingas ir už serverio stabilumą bei saugumą. Nepakenktų pasidomėti ir SSL sertifikatais. Jei užsakote elektroninės parduotuvės sukūrimą – talpinimu rūpinkitės patys bei pasidomėkite kūrėjo patikimumu. Jei svetainėje / e- shope palikta saugumo spragų – tai gali skaudžiai atsirūgti.

Patikimumas. Renkantis nuomos tiekėją pasidomėkite, kiek laiko jis yra rinkoje. Juk nebūtų smagu jei metus puoselėtą, tvarkytą ir pagaliau atsiperkančią el. parduotuvę staiga pradangintų „pasitraukiantis iš veiklos“ nuomotojas.